دستگاه تشخیص ورم پستان تحت بالینی

واژی ورم پستان به التهاب غددي پستانی بدون توجه به علت آن اطلاق می شود . ورم پستان نیز از دو مرحله ی تحت بالینی و بالینی تشکیل شده است. ...

واژی ورم پستان به التهاب غددي پستانی بدون توجه به علت آن اطلاق می شود . ورم پستان نیز از دو مرحله ی تحت بالینی و بالینی تشکیل شده است. تشخیص زودهنگام ورم پستان در مرحله تحت بالینی یعنی زمانی که هنوز علائم بروز نکرده اند می تواند از بسیاری هزینه های اضافی مانند درمان بکاهد. تاکنون ثابت شده است ورم پستان هر چه قدر دیرتر تشخیص داده شود، علاوه بر کاهش شیر تولیدی درمان نیز به تبع آن سخت تر و ممکن است به حذف غده پستانی و حتی حذف دام منجر گردد از روش های تشخیت تحت بالینی می توان به کشت میکروبی، تست کالیفرنیایی و شمارش سلول های سوماتیک شیر تام برد.
این ابزار برای تشخیش ورم پستان تحت بالینی در گاوهای شیری استفاده می شود و پرورش دهنده را قبل از بروز علائم ورم پستان آگاه می کند. زمانی که پستان حیوان به میکروارگانیسم ها آلوده شده سطح نکشیر افزایش می یابد و این دستگاه با تشخیص مقاومت الکتریکی شیر کارتیه ما این بیماری را تشخیص می دهد از مزایای این دستگاه میتوان به قابل حمل بودن، قابلیت اتصال به PC، غیر آزمایشگاهی بودن آن، آنی بودن نتیجه ها و قابلیت شست وشو اشاره نمود.

فصلنامه علمی- دانشجویی رویان، سال پنجم، شماره بیست و یکم
امیار قره داغی | دانشجوی کارشناسی مهندسی علوم دامی دانشگاه تبریز

منبع: دامیار ۲۴

نویسنده: امیار قره داغی

لینک کوتاه: zaya.io/cow3

باعث افتخار است که همراهی چون شما داریم. امیدواریم بتوانیم اندکی در پیشرفتتان سهیم باشیم.
با تشکر دامیار ۲۴

دستگاه تشخیص ورم پستان تحت بالینی تاسیسات دام تاسیسات نوین گاوداری دامپروری واژی ورم پستان به التهاب غددي پستانی بدون توجه به علت آن اطلاق می شود . ورم پستان نیز از دو مرحله ی تحت بالینی و بالینی تشکیل شده است. دستگاه تشخیص ورم پستان تحت بالینی تاسیسات دام تاسیسات نوین گاوداری دامپروری واژی ورم پستان به التهاب غددي پستانی بدون توجه به علت آن اطلاق می شود . ورم پستان نیز از دو مرحله ی تحت بالینی و بالینی تشکیل شده است. 

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب های پست

بیشتر بخوانیم

بیشتر بخوانیم

چه خبر؟

چه خبر؟

مصرف گوشت ۵۰درصد کاهش یافت

مصرف گوشت ۵۰درصد کاهش یافت

رییس شورای تامین کنندگان دام کشور گفت: با کاهش تقاضا از سوی پر مصرف‌ها، میزان مصرف گوشت قرمز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰درصد کاهش یافته است.

توقف خام فروشي نهاده‌هاي دامي

توقف خام فروشي نهاده‌هاي دامي

خبرگزاری آریا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: مدیریت توزیع نهاده های دامی نیاز به برنامه ریزی دارد و کارگروه نظارتی وظیفه برنامه ریزی آن را بر عهده دارد.

تماس با ما

آگهی خاصی را میخواهید ثبت کنید؟ در هنگام مرور صفحات متوجه مشکل خاصی شدید؟ انتقاد یا پیشنهادی دارید؟

از طریق فرم مقایل با ما در میان بگذارید.

منتظر شنیدن صدای شما هستیم.