دستگاه تشخیص زمان زایمان

مرحله زایمان از جمله مراحل بسیار مهم و اساسی در پرورش دام می باشد. زیرا در صورتی که تمامی موارد تشخيت أبستنی،....

مرحله زایمان از جمله مراحل بسیار مهم و اساسی در پرورش دام می باشد. زیرا در صورتی که تمامی موارد تشخيت أبستنی، توجه به جیره غذایی، مکان نگهداری و بهداشت آن و ، رعایت شود، اما پیش بینی هاو مراقبت های قبل و حین زایمان صورت نگیرد. ممکن است تمامی زحمات دامدار و هزینه های صرف شده در طول دوره، از بین رفته و انتظارات اقتصادی محقق نشود. مصرف زود هنگام آغوز نیز در ساعات اولیه تولد ضروری است و دامدار باید در همان چند ساعت اول آغوز را به حیوان تازه متولد شده برساند؛ به طوری که بیشترین جذب ایمونوگلوبولین ها در ساعت های اول حیات صورت می گیرد (نوری و رسولی، ۱۳۸۹)

در این راستا، بهره مندی از برخی از ابزارهای مفید مثمر ثمر خواهد بود


مکانیسم عمل در این حالت به این صورت می باشد که یک سنسور غیر تهاجمی برای تشخیص زمان زایمان گاو که به طور متوسط یک ساعت قبل از زایمان به گوشی پرورش دهنده پیامک ارسال می کنند. این سنسور با اندازه گیری الگوهای حرکت دم ناشی از أتقياصات زایمان پیش بینی می کند که گوساله جه زمانی به دنیا خواهد آمد و در ثانیه بیش از ۶۰۰ داده را جمع آوری می کند. از مزایای این دستگاه می توان به وصل بودن به اینترنت اینترنت اشیا)، تخمین زمان تقریبی زایمان، ارسال پیامک و شارژی بودن آن اشاره کرد

فصلنامه علمی- دانشجویی رویان، سال پنجم، شماره بیست و یکم
امیار قره داغی | دانشجوی کارشناسی مهندسی علوم دامی دانشگاه تبریز

منبع: دامیار ۲۴

نویسنده: امیار قره داغی

لینک کوتاه: zaya.io/cow2

باعث افتخار است که همراهی چون شما داریم. امیدواریم بتوانیم اندکی در پیشرفتتان سهیم باشیم.
با تشکر دامیار ۲۴

 دستگاه تشخیص زمان زایمان تاسیسات دام تاسیسات نوین گاوداری دامپروری مرحله زایمان از جمله مراحل بسیار مهم و اساسی در پرورش دام می باشد. زیرا در صورتی که تمامی موارد تشخيت أبستنی  دستگاه تشخیص زمان زایمان تاسیسات دام تاسیسات نوین گاوداری دامپروری مرحله زایمان از جمله مراحل بسیار مهم و اساسی در پرورش دام می باشد. زیرا در صورتی که تمامی موارد تشخيت أبستنی  دستگاه تشخیص زمان زایمان تاسیسات دام تاسیسات نوین گاوداری دامپروری مرحله زایمان از جمله مراحل بسیار مهم و اساسی در پرورش دام می باشد. زیرا در صورتی که تمامی موارد تشخيت أبستنی 

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب های پست

بیشتر بخوانیم

بیشتر بخوانیم

چه خبر؟

چه خبر؟

مصرف گوشت ۵۰درصد کاهش یافت

مصرف گوشت ۵۰درصد کاهش یافت

رییس شورای تامین کنندگان دام کشور گفت: با کاهش تقاضا از سوی پر مصرف‌ها، میزان مصرف گوشت قرمز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰درصد کاهش یافته است.

توقف خام فروشي نهاده‌هاي دامي

توقف خام فروشي نهاده‌هاي دامي

خبرگزاری آریا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: مدیریت توزیع نهاده های دامی نیاز به برنامه ریزی دارد و کارگروه نظارتی وظیفه برنامه ریزی آن را بر عهده دارد.

تماس با ما

آگهی خاصی را میخواهید ثبت کنید؟ در هنگام مرور صفحات متوجه مشکل خاصی شدید؟ انتقاد یا پیشنهادی دارید؟

از طریق فرم مقایل با ما در میان بگذارید.

منتظر شنیدن صدای شما هستیم.