معرفی کتاب، تنظیم هورمونی رشد در دام

این کتاب در نگاه کلی به یازده فصل تقسیم شده است و در آن به چگونگی کنترل و تنظیم هورمونی رشد در دام‌ها به گونه‌ای بنیادی و کاربردی پرداخته شده است که به معرفی فصل‌های آن می‌پردازیم....

برسی کتاب: این کتاب در نگاه کلی به یازده فصل تقسیم شده است و در آن به چگونگی کنترل و تنظیم هورمونی رشد در دام‌ها به گونه‌ای بنیادی و کاربردی پرداخته شده است که به معرفی فصل‌های آن می‌پردازیم.

فصل اول: از موضوع هایی که در این فصل مطرح شده میتوان به اندازه گیری رشد حیوان و تأثیرات ژنتیکی، تغذیه ای و محیطی بر رشد کلی حیوان اشاره کرد.

فصل دوم: مطالب این فصل در مجموع حول محور زیست شناسی سلولی و مولکولی است و شامل بخش هایی مانند چرخه سلولی، اصول بنیادی زیست شناسی سلولی و حیوانات تراریخته و توانایی آنها میشود.
فصل سوم: این فصل بخش کوچکی از کتاب را به خود اختصاص داده و در رابطه با هورمونها و سیستم درون ریز است.
فصل چهارم: فصل چهارم در مورد دو بافت ماهیچه ای و بافت چربی است و از قسمتهایی مثل انواع استخوانها و آناتومی کلی، انواع فیبرهای ماهیچه اسکلتی، بافت چربی قهوه ای و بافت چربی سفید تشکیل شده است.
فصل پنجم: اغلب بخش پنجم کتاب از هورمون رشد و اطلاعاتی در مورد آن تشکیل شده است که در میان آنها مطالبی مثل گیرنده های هورمون رشد، اعمال متابولیکی هورمون رشد، هورمون رشد و حیوانات تراریخته به چشم می خورد.

فصل ششم: این فصل به توضیح تنظیم کلسیم و رشد استخوان می پردازد که مطالبی از جمله هورمون پاراتیروئید، تنظیم رشد و تمایز استخوان توسط هورمون ها، پروتئین های مورفوژنیک استخوان را به خود اختصاص داده است.
فصل هفتم سیستم های سلولی میوژنیک، تنظیم بیان MRF، میوستاتین، فاکتور رشد هپاتوسیت از سر فصل هایی هستند که در این فصل مورد بحث قرار می گیرند.
فصل هشتم: محتوی این فصل شامل فاکتورهای رونویسی و آدیپوژنز، هورمونها و فاکتورهای رشد مؤثر بر پیش آدیپوسایتها و آدیپوسایتها و تنظیم کننده های منفی تمایز بافت چربی است.
فصل نهم: کوتاه ترین بخش کتاب، بخش نهم است که در مورد استروئیدها و رشد حیوانات توضیح می دهد.
فصل دهم: مواردی از جمله سیستم عصبی خودکار و بخش مدولای غده فوق کلیوی، گیرنده های آدرنرژیک، آگونیستهای
– آدرنرژیک از موضوعاتی هستند که در این فصل از کتاب مورد برسی قرار می گیرند.
فصل یازدهم: آخرین فصل از کتاب است که ساختار اصلی آن توضیح در رابطه با لپتین، ترکیب بدن و کنترل اشتها است که در قالب مطالبی همچون نظریه های تنظیم کوتاه مدت مصرف خوراک، تنظیم بلند مدت مصرف خوراک- تئوری لیپوستات، اعمال زیست شناختی لپتین، اثرات لپتین بر تولیدمثل و اهمیت الپتین در پرورش دام ها ارائه داده میشود.

نشریه علمی- ترویجی (حرفهای) دامستیک، شماره هفده پیاپی

امین کاظمی | دانشجوی کارشناسی گروه علوم دامی، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، کرج

با ما همراه باشید: دامیار ۲۴

نویسنده: امین کاظمی

لینک کوتاه: zaya.io/book2

باعث افتخار است که همراهی چون شما داریم. امیدواریم بتوانیم اندکی در پیشرفتتان سهیم باشیم.
با تشکر دامیار ۲۴

معرفی کتاب، تنظیم هورمونی رشد در دام برسی کتاب: این کتاب در نگاه کلی به یازده فصل تقسیم شده است و در آن به چگونگی کنترل و تنظیم هورمونی رشد در دام‌ها به گونه‌ای بنیادی و کاربردی پرداخته شده است که به معرفی فصل‌های آن می‌پردازیم.معرفی کتاب، تنظیم هورمونی رشد در دام برسی کتاب: این کتاب در نگاه کلی به یازده فصل تقسیم شده است و در آن به چگونگی کنترل و تنظیم هورمونی رشد در دام‌ها به گونه‌ای بنیادی و کاربردی پرداخته شده است که به معرفی فصل‌های آن می‌پردازیم.معرفی کتاب، تنظیم هورمونی رشد در دام برسی کتاب: این کتاب در نگاه کلی به یازده فصل تقسیم شده است و در آن به چگونگی کنترل و تنظیم هورمونی رشد در دام‌ها به گونه‌ای بنیادی و کاربردی پرداخته شده است که به معرفی فصل‌های آن می‌پردازیم.

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب های پست

بیشتر بخوانیم

بیشتر بخوانیم

چه خبر؟

چه خبر؟

مصرف گوشت ۵۰درصد کاهش یافت

مصرف گوشت ۵۰درصد کاهش یافت

رییس شورای تامین کنندگان دام کشور گفت: با کاهش تقاضا از سوی پر مصرف‌ها، میزان مصرف گوشت قرمز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰درصد کاهش یافته است.

توقف خام فروشي نهاده‌هاي دامي

توقف خام فروشي نهاده‌هاي دامي

خبرگزاری آریا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: مدیریت توزیع نهاده های دامی نیاز به برنامه ریزی دارد و کارگروه نظارتی وظیفه برنامه ریزی آن را بر عهده دارد.

تماس با ما

آگهی خاصی را میخواهید ثبت کنید؟ در هنگام مرور صفحات متوجه مشکل خاصی شدید؟ انتقاد یا پیشنهادی دارید؟

از طریق فرم مقایل با ما در میان بگذارید.

منتظر شنیدن صدای شما هستیم.