آمپروکوکس (آمپرولیوم 20%)

پیشگیری و درمان بیماری کوکسیدیوز ناشی از آیمریاتللا ، آیمریانکاتریکس و آیمریااسرولینا در طیور (گوشتی ،تخمگذار و مادر ) بوقلمون ها و همچنین برای پیشگیری و درمان کوکسیدیوز گوساله و بره توصیه می شود
آمپروکوکس (آمپرولیوم 20%)

موارد مصرف آمپروکوکس (آمپرولیوم 20%)

پیشگیری و درمان بیماری کوکسیدیوز ناشی از آیمریاتللا ، آیمریانکاتریکس و آیمریااسرولینا در طیور (گوشتی ،تخمگذار و مادر ) بوقلمون ها و همچنین برای پیشگیری و درمان کوکسیدیوز گوساله و بره توصیه می شود.

مقدار مصرف

طیور: پیشگیری : 100گرم از پودر آمپروکوکس ، در 300لیتر آب آشامیدنی به مدت 1 تا 2 هفته درمان : 100گرم از پودر آمپروکوکس ،در 150 لیتر آب آشامیدنی و بر حسب شدت بیماری به مدت 1 تا 2 هفته گوساله و بره : پیشگیری : 1 گرم از پودر به ازای 40 کیلوگرم وزن دام از طریق آب آشامیدنی به مدت 1 تا 2 هفته. درمان : 2 گرم از پودر به ازای 40 کیلوگرم وزن دام از طریق آب آشامیدنی و بر حسب شدت بیماری به مدت 1 تا 2 هفته . یا طبق تجویز دکتر دامپزشک.

نگهداری

در جای خشک و دمای پائین تر از 25 درجه سانتی گراد ، دور از نور و دسترس کودکان نگهدار شود.

بسته بندی
ساشه ی 100 گرمی

پیشگیری

طیور: -پیشگیری : 100 گرم از پودر آمپروکوکس، در 300 لیتر آب آشامیدنی به مدت 1 تا 2 هفته . -گوساله و بره: -پیشگیری : 1 گرم از پودربه ازای 40 کیلوگرم وزن دام از طریق آب آشامیدنی به مدت 1 تا 2 هفته .,

احتیاط مصرف آمپروکوکس (آمپرولیوم 20%)

آب آشامیدنی حاوی دارو حداکثر طی 12 ساعت پس از تهیه مصرف شود. مصرف بیش از حد آمپرولیوم باعث بروز علائم کمبود ویتامین B1 می شود ولی در مواقع استفاده از مقادیر مناسب دارو علائم و عوارضی مشاهده نمی شود.

درمان

طیور: -درمان : 100 گرم از پودر آمپروکوکس، در 150 لیتر آب آشامیدنی وبرحسب شدت بیماری به مدت 1 تا 2 هفته . گوساله و بز: -درمان : 2 گرم از پودربه ازای 40 کیلوگرم وزن دام از طریق آب آشامیدنی وبر حسب شدت بیماری به مدت 1 تا 2 هفته .

سایر توضیحات

مکانیسم اثر:آمپرولیوم به علت شباهت ساختمانی با تیامین بطور رقابتی از استفاده انگل از تیامین جلوگیری می کند.آمپرولیوم در سلولهای جداره روده با اثر بر روی نسل اول شیزونت ها و جلوگیری از تمایز مروزوایتها فعالیت ضد کوکسیدیایی خود را اعمال می کند.این دارو همچنین ممکن است باعث توقف مراحل جنسی و هاگ گذاری اووسیتها گردد . بیشترین اثر آمپرولیوم در 3 روز اول چرخه زندگی ایمریا می باشد .زمان پرهیز از مصرف : 3 روز قبل از کشتار مصرف دارو را قطع نمایید توجه: مصرف بیش از حد آمپرولیوم باعث بروز علائم کمبود ویتامین B1 می شود ولی در مواقع استفاده از مقادیر مناسب دارو علائم و عوارضی مشاهده نمی شود.

منابع:

vetdarooo و parscenter

نویسنده: دامیار ۲۴

لینک کوتاه: zaya.io/med1

باعث افتخار است که همراهی چون شما داریم. امیدواریم بتوانیم اندکی در پیشرفتتان سهیم باشیم.
با تشکر دامیار ۲۴

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب های پست

بیشتر بخوانیم

بیشتر بخوانیم

چه خبر؟

چه خبر؟

مصرف گوشت ۵۰درصد کاهش یافت

مصرف گوشت ۵۰درصد کاهش یافت

رییس شورای تامین کنندگان دام کشور گفت: با کاهش تقاضا از سوی پر مصرف‌ها، میزان مصرف گوشت قرمز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰درصد کاهش یافته است.

توقف خام فروشي نهاده‌هاي دامي

توقف خام فروشي نهاده‌هاي دامي

خبرگزاری آریا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: مدیریت توزیع نهاده های دامی نیاز به برنامه ریزی دارد و کارگروه نظارتی وظیفه برنامه ریزی آن را بر عهده دارد.

تماس با ما

آگهی خاصی را میخواهید ثبت کنید؟ در هنگام مرور صفحات متوجه مشکل خاصی شدید؟ انتقاد یا پیشنهادی دارید؟

از طریق فرم مقایل با ما در میان بگذارید.

منتظر شنیدن صدای شما هستیم.